Лімфоми: як розпізнати захворювання?
Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.
Є два різновиди інсульту:
— геморагічний, який викликаний розривом мозкової артерії;
— ішемічний, при якому артерія, що постачає кров у мозок, закупорюється тромбом або спазмується.
Прояви при появі інсульту залежать від частини мозку, який постраждав. Зазвичай при інсульті спостерігаються такі симптоми:
— людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається куток губ;
— мова нерозбірлива та плутана;
— людина не може підняти руки вгору або одна рука занадто слабка і не ворушиться;
— слабкість або оніміння в правій або лівій частині тулуба та кінцівках.
— іноді інсульт може проявитися тільки інтенсивним головним болем.
Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після підвищеного артеріального тиску, негайно викликайте екстрену допомогу!
4,5 години — це час, протягом якого пацієнту з інсультом повинна бути надана фахова медична допомога, щоб уникнути серйозних наслідків.
Профілактика
Щороку в Україні виникає 120-150 тисяч інсультів, але абсолютної більшості з них можна уникнути. Результати наукових досліджень свідчать, що близько 90% всіх інсультів обумовлені 10 факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати. У світі майже половина всіх інсультів пов’язана з артеріальною гіпертензією, близько 1/3 — з недостатньою фізичною активністю, приблизно 1/4 — з поганим харчуванням, понад 1/4 — з надмірним рівнем холестерину, до 1/5 — з ожирінням, до 1/10 — з курінням та до 1/10 — з миготливою аритмією.
Здоровий спосіб життя, фізична активність та здорове харчування, постійний контроль стану здоров’я, обмеження вживання алкоголю та контроль ваги тіла — це ті чинники, які допоможуть вам запобігти виникненню інсульту і залишатись здоровим.
Час обирати здоров’я!