Час обирати здоров'я

Брифінг до Всесвітнього тижня імунізіції

# Профілактичні акції

«Вакцинація – це благо цивілізації, відмовлятися від неї небезпечно для здоров’я», – Наталія Літвінська на брифінгу, присвяченому Всесвітньому тижню імунізації.
З 21 по 30 квітня відзначають Всесвітнй тиждень імунізації (EIW) з метою підвищення розуміння важливості вакцинації.
Цього року Всесвітній тиждень імунізації співпадає з 50-ю річницею впровадження Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) «Розширеної програми імунізації», мета якої – забезпечити доступ до життєво необхідних вакцин кожній дитині в світі незважаючи на регіон проживання та соціоекономічний статус. Про це йшлося на брифінгу сьогодні, 23 квітня, що відбувся у Львівській ОВА.
Як зазначила директорка Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Наталія Літвінська, імунізація визнана одним з найуспішніших та економічно ефективних заходів охорони здоров’я. На сьогодні вакцинація – це риса сучасного світу, досягнення сучасної науки та медицини.
 
«Ми хочемо наголосити на надзвичайній важливості імунізації, яка допомагає не тільки захистити від багатьох хвороб, але й врятувати життя. За оцінками ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати більше 2 мільйонам випадків смертей.
Кожна людина повинна зрозуміти, що вакцинація – це благо цивілізації, свідчення науково-технічного прогресу, відмовлятися від неї безглуздо і небезпечно. Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. Зробіть своє життя безпечним», – наголосила Наталія Літвінська.
 
В Україні з метою попередження інфекційних захворювань, згідно Календаря щеплень, проводиться імунізація населення проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, Hib-інфекції. Не слід забувати і про необхідність вакцинації проти COVID-19, особливо це актуально для вразливих груп населення. Вакцини забезпечують захист у будь-якому віці.
 
За словами генеральної директорки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко, окрім безоплатних щеплень, є рекомендовані щеплення за кошти фізичних осіб платними проти пневмококової, ротавірусної, менінгококової інфекції, вірусного гепатиту В для дорослих, сюди ж варто віднести і сезонну вакцинацію проти грипу та інші профілактичні щеплення.
 
«Досі деякі люди побоюються щеплень. Ідея Всесвітнього тижня імунізації – розвіяти міфи, знайти причину, чому саме люди відмовляються від вакцинації, надати ту інформацію, якої бракує в суспільстві.
Вакцина – це суперсила, це повинні усвідомити і діти, і дорослі.
Ідея вакцинації в тому, щоб організм завжди був готовий до зустрічі зі збудником інфекційної хвороби. Для цього вводять вакцину, у відповідь на що організм виробляє захисні антитіла, які завжди готові захищати, як тільки зустрічають збудник інфекції.
Не бійтеся вакцинації – вакцини безпечні та ефективні, хвороби – небезпечні та підступні. Якщо маєте якісь сумніви, зверніться до сімейного лікаря або до фахівців Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, ми завжди готові пояснити та розвіяти міфи, які стосуються цієї теми», – зазначила Наталія Іванченко.
 
(За матеріалами пресслужби ЛОВА)

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18