Час обирати здоров'я

Всесвітній день боротьби з раком передміхурової залози

# Пам'ятні дати

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАКОМ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ — це щорічний захід, який проводиться 11 червня з метою підвищення обізнаності про рак передміхурової залози та сприяння ранньому виявленню та лікуванню.

Рак простати є другим за поширеністю раком у чоловіків.

На сьогодні точні причини захворювання невідомі, проте фахівці пов’язують розвиток онкологічного захворювання передміхурової залози з наступними факторами:

- Вік. Приблизно 60% випадків раку передміхурової залози діагностують у чоловіків віком понад 65 років.
- Сімейна історія хвороби. Якщо у сім'ї батько чи брат хворіли на рак простати до 60 років, це збільшує ризик розвитку онкологічної хвороби.
- Зайва вага та ожиріння. Дослідження свідчать, що може бути зв'язок між ожирінням та раком простати, а збалансоване харчування та регулярні фізичні вправи можуть знизити ризик розвитку хвороби.
- Харчування.Раціон з високим вмістом овочів, фруктів та бобових, таких як квасоля та горох, може знизити ризик розвитку раку простати.
- Малорухливий спосіб життя. Ймовірність розвитку раку знижується у людей, які ведуть активний спосіб життя.

Найчастіше захворювання розвивається повільно і без виражених симптомів, що ускладнює його своєчасне виявлення. Важливо негайно звернутися до сімейного лікаря, якщо пацієнт відчуває наступні симптоми:
- проблеми з сечовипусканням;
- біль у спині;
- біль у стегні чи тазу.

Але радимо не чекати появи симптомів і проходити щорічне обстеження. Бажано це робити з 50 років — тим чоловікам, які не мають сімейної історії раку, та з 45 років — тим, хто її має.

Сімейний лікар або терапевт призначить аналіз крові на ПСА (простат-специфічний антиген), він безоплатний. Це одне зі скринінгових досліджень для виявлення раку простати. І один із кроків, який допомагає лікарю визначити подальшу стратегію для діагностики.
Зверніть увагу, що високий рівень ПСА також може бути ознакою іншого захворювання, яке не є раком (гіперплазія простати, простатит, інфекції сечовивідних шляхів). Тому після ПСА лікар призначить додаткові обстеження чи консультацію лікаря-спеціаліста.
Інші методи діагностики раку простати - це:
- сканування МРТ;
- біопсія.

Раннє виявлення та своєчасний початок лікування раку згачно підвищує шанси на одужання. Бережіть себе та своїх близьких!

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18