Час обирати здоров'я

Що варто знати про гемофілію?

# Гематологія

Гемофілія - це орфанне (рідкісне) захворювання, при якому порушується процес згортання крові. Якщо Ви помітили, що у дитини кровоточать ясна при прорізуванні зубів, довго не зупиняється кровотеча після забору крові на аналізи (декілька годин), з`являються синці при відсутності травми або великі гематоми при незначній травмі необхідно звернутись до гематолога.
 
Лікування та медичний супровід захворювання є безоплатним за Програмою медичних гарантій. Методом лікування хвороби є терапія препаратами, які містять дефіцитний фактор згортання крові. Частоту введень гематолог визначає індивідуально, враховуючи форму хвороби та стан здоров'я пацієнта.
 
"Гемофілію обох типів, А і В, а також хворобу Віллебранда, можна діагностувати у клінічній лабораторії нашого Центру. Скерувати на аналіз може лише лікар-гематолог, який під час консультації визначає доцільність такого обстеження. Фахівці Центру стали ініціаторами, так званого, профілактичного лікування гемофілії і створення державних настанов. Ця профілактика зменшує інвалідизацію, підвищує якість життя хворого і не вимагає перебування хворого у стаціонарі. Хочу наголосити, що до повномасштабного вторгнення в Центрі спостерігали здебільшого пацієнтів зі Львова та області, однак після 24 лютого 2022 року по допомогу до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру почали звертатись і внутрішньо переміщені особи з інших регіонів", - зазначила гематолог ЗУСДМЦ Ольга Дорош.
Нагадаємо, що у 2023 році Центр офіційно визнаний МОЗ референс-центром з лікування пацієнтів з масштабним переліком орфанних напрямів.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18