Час обирати здоров'я

37 випуск дайджесту новин «COVID-19. Цифри і факти»

# Covid-19

37 випуск дайджесту «COVID-19. Цифри і факти», підготовлений у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України
 
Коронавірус продовжує змінюватися, тому Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалює розробку оновлених вакцин проти COVID-19, що будуть націлені на останній штам «Омікрону» XBB, який сьогодні домінує у всьому світі. Виробники вакцин уже працюють над розробкою нових формул.
 
А в Україні за минулий тиждень більш як на третину зросла кількість тих, хто не подолав коронавірусну хворобу. Хоча статистика демонструє подальше сезонне зниження поширюваності COVID-19, подбати про захист варто кожному, хто має можливість відвідати пункт щеплення. Особливо тим, хто у групі ризику – люди віком понад 60 років та особи із супутніми захворюваннями. Держава забезпечує безоплатне отримання вакцини, щоб зберегти здоров’я і життя людей.
 
Чи можуть вакцини проти COVID-19 призвести до безпліддя? НІ, НЕ МОЖУТЬ. Це підтверджують спершу дослідження впливу на репродуктивність тварин, а потім – дослідження серед вакцинованих жінок і чоловіків, які проводились, зокрема, у США та Ізраїлі.
 
Бустерна доза мРНК-вакцин проти COVID-19 безпечна й ефективна і для людей із трансплантованими органами, які мають вищий ризик розвитку важкої форми хвороби порівняно з населенням у цілому.
 
Також у новому випуску дайджесту подано клінічні рекомендації Австралійської технічної консультативної групи з імунізації (ATAGI) щодо помилок при введенні вакцини проти COVID-19 – у контексті строків, дозування, місця введення та ін.
 
Запроваджена раніше у Facebook та Instagram політика стримування поширення дезінформації, пов’язаної з COVID-19, більше не буде чинною у всьому світі – повідомляє Meta Platforms. Це значить, що неправдивого контенту у соцмережах може стати більше.
 
Тоді як наш дайджест «COVID-19. Цифри і факти» завжди пропонує лише достовірну інформацію за темою, щоб усі, хто відповідально ставиться до свого здоров’я, мали доказові дані і приймали обґрунтовані рішення на користь вакцинації.
 
Дайджест випускається у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України. Всі випуски розміщені на вебсайті Центру громадського здоров’я.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18